Održano SP za kadete i juniore te SK za seniore
Srijeda, 20 Svibanj 2015 22:05

DSC00473U Istanbulu je od 5-7.5. Održano SP za kadete i juniore, te Svjetski kup za seniore u disciplinama kate, self defence kate duo, ju randori i nanbudo kumite.

Na prošlogodišnjem natjecanju marokanski su sportaši osvojili najveći broj medalja, no ovaj put hrvatska im se selekcija dobro revanširala, postavši najuspješnijom nacijom na natjecanju. U kadetskoj konkurenciji dominirali su Željko Antunović (zlato u ju randori borbama), te Sven Barac (zlato u katama). Krešimir Major, morao se ovaj put zadovoljiti srebrom (kate i borbe) dok su u konkurenciji seniora u katama Lana Belić i Ivan Roglić dominirali i osvojili (Lana) odn. obranili (Ivan) zlatne medalje. DSC00462U kategoriji nanbudo kumite izvanredan dojam ostavio je Vedran Tepavac osvojivši prvo mjesto u kata open dok su Domagoj Zerec i Marina Anterić osvojili srebrne medalje. U najatraktivnijoj disciplini self defence kate duo Boris Keber i Vedran Major zasluženo osvojili zlatnu medalju ispred odličnih timova iz Maroka i Turske. Nažalost odlične rezultate i medalje zasjenila je teška povreda (popucali ligamenti koljena) našeg Igora Vojvodića koji je po povratku u Zagreb operiran u zagrebačkoj tramatološkoj bolnici. DSC00447Po prvi puta na natjecanju su nastupili predstavnici Sirije, a Iran je poslao izuzetno jaku ekipu za nanbudo kumite borbe, koja je dominirala i osvojila najviše medalja u toj disciplini. Turski sportaši pokazali su veliki talenat ali još uvijek tehnički zaostaju za vodećim nanbudo nacijama. Kao organizatori su međutim vrlo aktivni, te najavljuju Izmir kao novu destinaciju za organizaciju nanbudo događanja slijedeće godine.